Reishi – Zázračná houba, kterou mohl užívat pouze císař!

Dnes vám představím houbu, která se nazývá reishi, česky leklokorka lesklá. Tuto houbu je poměrně těžké v lese najít, proto jsem se rozhodla pro její vypěstování. Lesklokorka je houba, kterou budete milovat pro její krásný vzhled i léčivé účinky.

Vzhledově krásná houba, kterou si houbař začátečník může splést s troudnatcem pásovaným. Reishi roste na pařezech listnáčů, hlavně na habru nebo dubu, od května do října. V našich lesích jde o vzácnější houbičku, tudíž zvažte, zda ji trhat.

Ganoderma lucidum je chorošovitá dřevokazná houba, která vás upoutá lesklým kloboukem, množstvím výtrusného prachu a hlavně svými účinky na lidské zdraví. V čínském lidovém léčitelství mí tisíciletou tradici a přezdívá se jí houba nesmrtelnosti nebo božská houba. V Číně si houby natolik vážili, že její užití bylo dovoleno pouze císaři. Kdo houbu našel, musel ji odevzdat. Dnes si může houbou posilovat zdraví kde kdo. Houba se dá poměrně snadno vypěstovat v domácích podmínkách, v nabídce jsou také nejrůznější extrakty a kapsle.

Věděli jste: Reishi má výrazně lesklé plodnice, které mohou dorůst až do 30 centimetrové velikosti. Houba mí vějířovitý tvar a hnědý výtrusný prach.

Reishi je svatým grálem čínské medicíny

Důvodů, proč se reishi těší takovému zájmu je hned několik. Reishi je zázrakem pro naše zdraví. Významná a celosvětově známá medicinální houba výrazně posiluje vitalitu těla, podporuje životní sílu a zvyšuje odolnost vůči škodlivému prostředí.

Lesklokorka lesklá je častým doplňkem stravy, které napomáhají zlepšení kvality spánku, redukují stres a posilují imunitu. Mnozí nedají na reishi dopustit i pro její významnou pomoc při dýchacích obtížích. Muži ocení Ganodermu lucidum při onemocnění močového traktu.

Reishi je považována již od pradávna za houbu dlouhověkosti. Možná je to i díky obsahu antioxidantů, esenciáolních aminokyselin, minerálů. Houba obsahuje železo, selen, vitamín B.

Pokud chcete naplno využít pozitivní sílu reishi, je třeba houbu užívat dlouhodobě a pravidelně.

Vliv houby reishi na kardiovaskulární systém

Máte-li predispozice k srdečním chorobám, pak je leklokorka vhodnou houbou právě pro vás. Houba zabraňuje ukládání nezdravého cholesterolu v cévách a snižuje tak riziko srdečního infarktu a mozkové mrtvice. Užívání reishi udržuje zdraví stav celé oběhové soustavy.

Hlavní léčivé účinky reishi

Houba posiluje imunitní systém, zabraňuje předčasnému stárnutí, pomáhá při alegii, podporuje srdce a oběhový systém, snižuje stres a vyčerpání, zlepšuje kvalitu spánku, zlepšuje stav při ekzémech a problémy kůže, snižuje cholesterol a cukr v krvi, zabraňuje zánětům, zmírňuje bolest při menstruaci, bojuje proti únavě organismu, pomáhá při onkologických problémech.

Vše o léčivých i jiných houbách se dozvíte na mém youtube Šumavská houbička.