Léky jsou na houby, vitální houby jsou na chřipku!

Je tady zima a vás skolila chřipka? Poradím vám, jak se z toho dostat a pro příště už tak snadno neonemocnět. Čekáte rady, pro jaké léky dojít do lékárny? Co pro tentokrát zkusit lékárnu lesní a najít tzv. léčivé houby? Pomáhají nejen při chřipce.

Když jsem začínala s celoročním houbařením, vůbec jen netušila, že něco jako medicinální, vitální houby existuje. Myslím, že mnozí houbaři jsou na tom stejně. Přitom houby se pro svou léčivost využívají tisíce a tisíce let. V lidovém léčitelství se jejich účinků využívalo hojně. Houby dokázaly na mnoha onemocněních, že mají neuvěřitelné antivirové, antibakteriální a protizánětlivé účinky. V praxi to znamená, že vám dokáží pomoc s menšími zdravotními obtížemi, ale i s těžkými chorobami, jako jsou kupříkladu nádorová onemocnění.

Houby jsou léčivé. Některé více, jiné méně. Já si zvykla užívat medicinální houby jako prevenci, ale i v případě, že na mě náhodou něco začne lézt. Pokaždé je scénář stejný, přetáhnu se fyzicky i psychicky a mé tělo mi začne dávat stopku v podobě nějakého chřipkového onemocnění. Než se však stihne nemoc rozběhnout naplno, vysílám do boje medicinální houby.

Když nejsem úplně fit, piji po houbový čaj nejen z chagy!

Už je tradice, že když cítím nadcházející chřipku, začnu jednat a sahám po houbičkách. Nemyslím lysohlávky, ale houby léčivé! Mezi ně patří veškeré zimní houby jako je ucho Jidášovo, chaga, březovník, penízovka sametonohá, hlíva ústřičná nebo outkovka pestrá. Všechny tyto léčivky lze najít i v zasněžené zimní přírodě. Nevěříte? Důkazem jsou má houbařská videa!

Posílit si imunitu, skvěle zahoubařit, pochutnat si

Medicinální houby mohou být také chutnou záležitostí. Chaga, březovník obecný nebo třeba outkovka, jsou houby, které jsou vhodné pro výluhy, extrakty, kapsle. Tyto druhy léčivých hub do smaženice nedáte! Jsou ovšem vitální houby vhodné na jídlo. Třeba taková hlíva ústřičná se dá během chřipkové sezóny najít skoro na každém listnáči a kromě skvělého jídla vás zvládne i vnitřně posilnit. Příště už žádné chřipky a ani vysoký cholesterol! Podívejte se, jak zázračná taková hlíva ústřičná umí být.

Láká vás sbírat nové druhy hub, ale moc nevíte jak na to? Provedu vás světem úžasných chutných hub, silných medicinálních hub a ukážu i ty největší prašivky. Sledujte můj youtube kanál Šumavská houbička a buďte v houbovém obraze!