Korálovec ježatý – TOP 3 recepty Hericium erinaceus

Korálovec ježatý je houba, která chutná jako mořské plody, ale umí potěšit nejen chuťové pohárky! Korálovec je také významná léčivá houba. Naučím vás, jak si korálovec ježatý uvařit i vypěstovat!

O korálovci ježatém jsem toho napsala i natočila dost! Pokud vás zajímá, jak korálovec vypadá, jak si ho vypěstovat a jeho léčivé účinky, pak se určitě podívejte na mé video!

Jak Hericium užívat a jak ho uvařit?

Pokud jste se rozhodli Hericium užívat, pak pravděpodobně formou kapslí. I já tyto kapsle doma mám. Většinou si dávám běžnou dávku, tedy 1-2 kapsle 5 dní za sebou, pak dva dny pauza. Pakliže chcete korálovec užívat ve zvýšeném množství na nějaký konkrétní zdravotní problém, je lepší se o dávkování poradit s praktikem čínské medicíny či mykoterapeutem.

Kromě užívání kapslí korálovce ježatého, si můžete houbu dopřávat i na talíři. Jak na to? Tady jsou mé nejoblíbenější recepty z korálovce ježatého.

Korálovec ježatý recept – Hovězí vývar s korálovcem ježatým

Tento recept je velmi snadný. Nejdříve si uvaříte poctivý hovězí vývar a namísto knedlíčků si užijete v polévce houbu. Korálovec ježatý nakrájíte na středně velké kousky. Ty lehce orestujete na pánvi a pak je vložíte do horké polévky.

Houba nasákne chuť vývaru a navíc rozvine chuť svou. Korálovec má chuť mořských plodů. či humra.

Korálovec ježatý recept – Korálovec na másle

Korálovec ježatý je v základu hořký. Hořkost se z houby vytrácí tepelnou úpravou. Nejvíce si houbu vychutnáte když kousky houby orestujete do lehce zlatavé barvy na másle. Pak už jen osolit a spolu s čerstvým pečivem a nějakým dresinkem vychutnat do posledního kousku!

Korálovec ježatý recept – Řízky z korálovce ježatého

Houbám trojobal sluší a korálovec ježatý není výjimkou. Připravte si klasický trojobal a houbu obalte. Pro větší křupavost obalte dvakrát. Smažíme do zlatova a podáváme s kaší, bramborem nebo jen pečivem. Po řízkách z korálovce se jen zapráší a vy budete přemlouvat svůj substrát s korálovcem, aby vyplodil další kousky této chutné léčivky.

Nenechte si ujít recepty ze známých i méně známých hub. Nápadité houbové recepty ukládám na svůj food blog Houbickavkuchyni.cz